Davy Lemmens is de man achter Day V Tec. Tijdens zijn studie aan de HTS kwam hij via zijn afstudeerproject in contact met team BPR, actief in toerwagens en sportscars racerij in binnen- en buitenland. In 2000 nam dit prive team deel aan de 24 uur van Spa met rijders Peter Kox, Cor Euser en Bert Ploeg en finishte op een indrukwekkende derde plaats, tussen de fabrieksteams.
In 2001 werdt Day V Tec opgericht en door Peter Kox geintroduceerd bij Racing for Holland. Van 2001 tot en met 2007 is Davy Lemmens daar technisch verantwoordelijk voor het Le Mans project met de Dome sportscar. Dit leverd 5x Le Mans finish op en in 2002 en 2003 de Fia Sportscar wereldtitel. Naast de activiteiten bij Racing For Holland, was Day V tec bij Dome betrokken bij de windtunnel test van de Le mans Sportcar, de F3 en de IRL cars. In 2003 en 2004 werkt Day v Tec samen met Carly Motors aan de auto's voor het wereld kampioenschap Toerwagens in Macau. Tussen 2004 en 2006 is hij vaste kracht in het ETCC en WTCC voor team RBM met rijder Andy Priaux die in 2004, 2005 en 2006 de Europese en Wereldtitel op zijn naam schrijft. Vanaf 2007 behartigd Day v Tec als team de belangen voor Tim en Tom Coronel binnen de nationale autosport.

Hoofd doelstellingen van Day V Tec zijn:
  • Het onderhoud en prepareren van race en rally auto's op het hoogste niveau met als doel races winnen.
  • Het leveren van Electronische regelsystemen op maat zoals Paddleshiftsystemen, Abs systemen, data en procesverwerkingssystemen.
19.10.11  
Finale Races - Suzuki Swift Cup

16-oktober: Op een zonnig Circuit Zandvoort hebben de coureurs van de Formido Suzuki Swift Cup een raar begin van het weekend meegemaakt. Met een enorme crash na nog geen 200 meter van de start waren er direct 6 bolides uitgeschakeld. Gelukkig kwamen alle coureurs er zonder kleerscheuren vanaf, maar het ongeval zorgde wel voor een code rood situatie van ca. 20 minuten.



Helaas waren alle YURT autos bij de startcrash betrokken en was er direct veel werk te verrichten door de monteurs van DayVtec, want om 15:00 uur moesten de autos weer klaarstaan voor race 2.

De top 3 voor race 1 ziet er als volgt uit:
1. Peter Schreurs
2. Marcel van de Maat
3. Jeffrey Rademaker



Na de wagens opgelapt te hebben kon race 2 van start gaan. Dit keer waren er minder problemen tijdens de start en konden alle auto's zonder ernstige touchés door de eerste bochten komen.
Na twaalf rondes werd de race afgevlagd. Helaas voor de YURT coureurs geen podium, maar we kijken al uit naar volgend jaar!

1. Sven Snoeks
2. Bart van Os
3. Jos Kiekens
8. Tim Hummel
9. Wesley Caransa
15. Maurits Caransa


De eindstand in het kampioenschap is officieel, Bart van Os is kampioen met in totaal 220 punten. Gevolgd door Peter Schreurs met 178 punten.
Wesley Caransa is de beste YURT coureur met een 10e plek in het kampioenschap met 70 punten.



Ga terug naar overzicht